15161718192021
22232425262728
2930
Постинг
04.10.2010 19:33 - Волейбол: България се наложи над Бразилия с 3:0 на СП в Италия
Автор: riba Категория: Хоби
Прочетен: 3156 Коментари: 2 Гласове:
5

България се наложи над Бразилия с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) в среща от група "N" на Световното първенство за мъже в Италия.

Срещата в Анкона бе

image

Снимка: БГНЕС

последна от тази фаза, като нашите завършиха на първо място в групата, без загубен гейм. Мачът премина изцяло извън мотото на феърплея, като южноамериканците правеха всичко възможно да не спечелят, за да попаднат в по-лесен поток.

България спечели първия гейм с 25:18. Нашите поведоха с 3 точки още в началото. На първото техническо прекъсване, резултатът бе 8:5. До края, така и не изпуснахме лидерството, като на второто прекъсване дори водехме с 8 точки. В крайна сметка, след 28 минути игра, България взе гейма с 25:18. След края на гейма, Бразилците бяха мощно освиркани от публиката.

Вторият гейм вървеше точка за точка през по-голямата част, като на първото прекъсване губехме със 7:8, а на второто водехме с 16:15. След второто прекъсване, Бразилия продължи постарому със пародията на играта, която обикновено показват, и буквално ни подариха гейма – 25:20.

В третата част, България водеше през цялото време. В първото прекъсване, резултатът бе 8:2, а после малко се скъси разликата до 21:20. В крайна сметка, срещата бе затворена с елементарна грешка на "световните шампиони".

Съставът на България в тази среща: Христо Цветанов, Валентин Братоев, Николай Пенчев, Владислав Иванов, Константин Митев, Цветан Соколов.

След този успех България отива в третата групова фаза на турнира във Флоренция, където ще се изправи срещу Куба и Испания.

Опашка от недоволни заради Бразилия - България

Зрителите наблюдавали срещата-пародия България - Бразилия 3:0 в "Пала Росини" в Анкона в събота призоваха организаторите на Мондиал 2010 да им върнат парите.

Разгневени от нежеланието на бразилските клоуни да играят в този мач фенове от Бразилия, Италия и България отидоха до касите в залата и поискаха да им бъдат върнати по 40 евро, колкото са платили за да гледат този двубой.

"Това е точното отношение. Мач нямаше! Искаме си парите", заяви българката Станимира Янева.

В касата обаче нямаше никой, тя бе тъмна и празна и нямаше кой да чуе оплакванията на недоволните фенове, колкото и да крещяха. Протестът на разгневените зрители бе по-скоро символичен, но не по-малко силен.
"Това не бе мач. Това беше срам! Бразилците не играха, въпреки че играха срещу почти младежкия отбор на България. Те са световни шампиони, №1", заяви Янева.
"Бразилия трябваше да спечели, тъй като е в състояние да победи всеки отбор в света", каза Янева, която бе част част от българските фенове в този мач. Общо 6050 зрители си бяха купили за мача България - Бразилия, който на практика не се игра.

"Разбирам ситуацията. `Това бе един грозен мач. Честно казано се чувствам много зле, че участвахме в него", коментира тази ситуация селекционерът на Бразилия Бернардо Резенде.

Текст: Спортал

Гласувай:
5

1. анонимен - Баце, аз съм построил машина на в...
04.10.2010 20:01
Баце, аз съм построил машина на времето и мога да ти кажа как завършиха първите две срещи от третата фаза. Наздраве и гледай да не изтървеш и финала!